Bloki aluminiowe

Produkty wysokiej jakości

Cechy bloków aluminiowych firmy Transmet

Bloki aluminiowe charakteryzują się przede wszystkim wysoką wytrzymałością, lekkością i odpornością na korozję. Są to właściwości, które czynią aluminium popularnym materiałem konstrukcyjnym w wielu branżach przemysłu. Bloczki aluminiowe dostępne są w sprzedaży w różnych rozmiarach, a zakres oferowanych grubości zazwyczaj mieści się w przedziale od 5 do nawet 800 mm. Do produkcji bloków aluminiowych wykorzystuje się gatunek aluminium 5083 oraz 7021.

Zastosowanie bloczków aluminiowych

Bloczki aluminiowe wykorzystywane są jako materiał do produkcji różnego rodzaju form, które mogą być wykorzystywane w wielu różnych procesach produkcyjnych i nie tylko. Zazwyczaj bloki aluminiowe znajdują zastosowanie w takich branżach jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy, budowlany, narzędziowy, elektroniczny, medyczny itd. Uniwersalność aluminium sprawia, że materiał ten może być wykorzystywany w naprawdę bardzo wielu różnych dziedzinach.

Dlaczego warto wybrać bloczki aluminiowe od Transmet?

Bloczki aluminiowe dostępne w ofercie naszej firmy Transmet, można zakupić w różnych wersjach. Grubość bloków mieści się w zakresie od 5 do nawet 800 mm, a produkty te wytwarzane są z gatunku aluminium o oznaczeniu 5083 oraz 7021. Dzięki temu mają one bardzo cenne właściwości i doskonale sprawdzają się jako materiał do budowania różnego rodzaju form, ale także od innych zastosowań.

Szukając sprawdzonego dostawcy bloczków aluminiowych, warto zapoznać się z naszą bogatą ofertą produktów, w tym płyty aluminiowe i blachy z aluminium. Świadczymy również usługi CNC.